fbpx

Najlepsze systemy grzewcze na wyciągnięcie ręki.

Chcesz wiedzieć więcej?

Kilka słów o nas

Jesteśmy przedsiębiorstwem zajmującym się montażem pomp ciepła. Dzięki pompom będziesz w stanie samodzielnie zarządzać ogrzewaniem w swoim domu, ograniczając mocno swoje wydatki, i dodatkowo dbając o środowisko naturalne. Oferujemy znane marki pomp takie jak Netsu, Panasonic, Viessmann. Jeżeli nie wiesz jaka marka będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia, to przeprowadzimy u Ciebie w domu audyt energetyczny, mający na celu dobranie idealnej dla Ciebie pompy. Zadzwoń do nas i już dziś zacznij kontrolować swoje rachunki za ogrzewanie, nie przyczyniając się do niszczenia przy tym środowiska naturalnego.

Powietrzne pompy ciepła

W obecnych czasach ogrzewanie gazem to dość ryzykowna gra, która może się wiązać z wysokimi rachunkami. Mamy na to sposób – powietrzna pompa ciepła. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla osób, którym zależy na zmianie sposobu ogrzewania domu, bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów inwestycyjnych związanych z wykonywaniem dodatkowych odwiertów. Montaż takich urządzeń odbywa się stosunkowo szybko, gdyż nie ma potrzeby wykorzystywania sprzętu do prac ziemnych. Dodatkowo jest to najbardziej ekologiczny sposób ogrzewania, ponieważ pompa ciepłą nie produkuje żadnych spalin i wykorzystuje zasoby naturalne – powietrze.

Pompa ciepła działa tak naprawdę jak znane każdemu urządzenie – lodówka, jednak zamiast usuwać ciepło z wewnątrz i przekazując je na zewnątrz, pompa ciepła wchłania ciepło z powietrza i przekazuje energię  do wnętrza domu.

Dobór systemu pomp ciepła – audyty energetyczne Nexushome

Najważniejszą rzeczą przy doborze systemu pomp ciepła jest jego wydajność. To ona odpowiada za odpowiednią temperaturę w twoim domu, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz. Przy wyborze pompy warto sprawdzić w jakich temperaturach zewnętrznych będzie ona w stanie pracować. Kolejną ważną kwestią są koszty które będzie ponosił użytkownik podczas używania pompy. Współczynniki SCOP i SEER odgrywają tutaj dużą role. To wszystko brzmi skomplikowanie, ale nie martw się! Nie musisz się przejmować żadną z tych rzeczy, bo my jesteśmy w stanie przeprowadzić audyt energetyczny który pozwoli na wybranie dla ciebie idealnego rozwiązania. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń!

Czy wiesz że?

Możesz dostać dofinasowanie od państwa Polskiego na montaż systemu pomp ciepła. Program „Moje ciepło” przewiduje środki na zakup i montaż od 7 aż do 21 tys. zł. Akcja trwa do końca 2026 roku.

Nie czekaj i zmień system swojego ogrzewania na lepsze już dziś!

Zalety pomp ciepła typu monoblok

W przypadku ogrzewania gazowego czy paliwowego występuje ryzyko wybuchu i zaczadzenia. Pompa ciepła likwiduje to ryzyko, jest najbezpieczniejszym urządzeniem grzewczym.

Działanie pompy ciepła nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, ponieważ ich działanie nie tworzy spalin czy innych substancji szkodliwych dla natury.

Pompa ciepła zamiast produkować ciepło, transportuje je. Do jej działania potrzebny jest tylko prąd. Dzięki pompie ciepła uniezależnisz się od dostawców paliw/gazu i zyskasz stabilność w kosztach za ogrzewanie.

Użytkowanie pompy jest praktycznie bezobsługowe. Po zamontowaniu wystarczy, że ustawisz temperaturę jaką chcesz mieć w domu, a pompa automatycznie dostosuje wszystkie parametry do twoich potrzeb.

Odpowiednio zainstalowana i użytkowana pompa może generować ciepło w twoim domu nawet do 25 lat.

Zadzwoń do nas
Nawiguj