fbpx

Dlaczego warto skorzystać z usług eksperta?

Nowe mieszkanie to zawsze wielka radość – monet w którym nasza ciężka prac krystalizuje się w nasze wymarzone mieszkanie.

Przemyślana decyzja

Kupno mieszkania to zawsze duże obciążenie dla budżetu domowego dlatego tak ważne jest przemyślana decyzja oraz sprawdzenie stan technicznego pomieszczeń, inaczej będziemy kupować kota w worku.

Ewentualne usterki

W każdym lokalu są niedociągnięcia, dlatego lepiej sprawdzić czy usunięcie ich pochłonie 100zł czy 10 000zł.

Nowe budownictwo

A w przypadku nowych mieszkań jakie poprawki powinien usunąć deweloper, ale jeśli ich nie zgłosimy będziemy je usuwać na własny koszt.

Najczęściej występujące usterki

Nierówne tynki oraz krzywe ściany.

Źle osadzone okna, nieszczelne łączenia ściany z oknem.

Przeciek, nieszczelność rury wodnej w ścianie.

Zła wilgotność ścian połączona z grzybem podtynkowym.

Niedziałająca wentylacja lub źle sprofilowana.

Źle podłączona instalacja elektryczna.

Źle zwymiarowane pomieszczenie oraz mieszkanie.

Uszkodzenia mechaniczne na drzwiach oraz oknach.

Nierówna posadzka.

Dlaczego powstają mankamenty?

Powodów jest kilka: zaczynając od trywialnych jak chęć obniżenia kasztów budowy przez dewelopera przez użycie tańszych materiałów, brak wykwalikowanej siły roboczej i zastąpienie jej osobami z łapanki a kończąc na bardzo krótkich czasach realizacji budowy i naglących terminów.
Powodów niedociągnięć może być tysiące jedne są proste w usunięciu a inne nie, niektóre widoczne inne problemy znajdują się w ścianie i nie zobaczymy ich gołym okiem tylko używając specjalistycznego sprzętu. Usterki mogą obejmować każdy aspekt mieszkania zaczynając od ścian poprzez rury okna drzwi kończąc na instalacji elektrycznej.

Jak postąpić?

 

Odbierając mieszkanie przede wszystkim trzeba podejść do tego z rozwagą i chłodną głową, entuzjazm z faktu nareszcie skończonego mieszkania nie może przysłonić nam zdroworozsądkowego podejścia.

Deweloperzy mają sporą wprawę w ukrywaniu niedociągnięć i graniu na emocjach tak abyś jak najszybciej podpisał protokół odbioru. To dla nich bardzo wygodne rozwiązanie podpisując odebranie mieszkanie jednocześnie podpisujesz że wszystko jest w należytym porządku i deweloper nie musi nic poprawiać.

Chłodny umysł

Protokół odbioru

Sprawdzony lokal

Dlaczego warto skorzystać z usług eksperta odbioru nieruchomości?

W krajach zachodnich między innymi w Niemcy ponad 75% wszystkich nowych mieszkań (w sektorze prywatnym) odbierane są przez specjalistów oraz ekspertów od odbioru nieruchomości. W Norwegii gdzie jest bardzo wysoko świadomość konsumencka normą jest że podczas całej budowy i wykończenia zewnętrzna firma nadzoruje wykonywanie prac w danym lokalu. W Polsce świadomość konsumencka jest na bardzo niskim poziomie szacuje się że w 2018 tylko 16% ankietowanych skorzystało z usług fachowca przy odbiorze nieruchomości a 60% zadeklarowało że w ogóle nie sprawdziło mieszkania przed odebraniem. Te dane są zatrważające ponieważ pokazują że deweloperzy mogą budować niezgodnie ze sztuką bo w najgorszym wypadku tylko 16% będą musieli poprawić.

Deweloperzy bazują na tej zależności i budowy jak najtaniej a nie dobrze.

Krok 1
Ekspertyza
Krok 2
Protokół odbioru
Krok 3
Sprawdzone mieszkanie
Zadzwoń do nas
Nawiguj