fbpx

Dlaczego warto skorzystać z usług eksperta?

Nowe mieszkanie to zawsze wielka radość – monet w którym nasza ciężka prac krystalizuje się w nasze wymarzone mieszkanie.

Termowizyjne badanie budynków

Za pomocą kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie ocenić jakość wykonanych izolacji.

Świadectwa energetyczne

Wystawiamy świadectwa charakterystyki energetycznej budynku

Audyty energentyczne

Doradzimy w których miejscach następuje największa strata cieplna budynku oraz określimy punkty wymagające remontu lub dodatkowego ocieplenia.

Co sprawdzamy?

Nieszczelności izolacji budynku

Źle osadzone okna oraz nieszczelne łączenia ściany z oknem.

Wycieki wodne na wodzie użytkowej lub CO.

Zła wilgotność ścian powodująca porażenie wykwitami biologicznymi.

Nieszczelności oraz infiltrację powietrza

Sprawdzamy poprawność działania paneli słonecznych

Profesjonalny sprzęt

Powodów jest kilka: zaczynając od trywialnych jak chęć obniżenia kasztów budowy przez dewelopera przez użycie tańszych materiałów, brak wykwalikowanej siły roboczej i zastąpienie jej osobami z łapanki a kończąc na bardzo krótkich czasach realizacji budowy i naglących terminów.
Powodów niedociągnięć może być tysiące jedne są proste w usunięciu a inne nie, niektóre widoczne inne problemy znajdują się w ścianie i nie zobaczymy ich gołym okiem tylko używając specjalistycznego sprzętu. Usterki mogą obejmować każdy aspekt mieszkania zaczynając od ścian poprzez rury okna drzwi kończąc na instalacji elektrycznej.

Nasza oferta

 

Odbierając mieszkanie przede wszystkim trzeba podejść do tego z rozwagą i chłodną głową, entuzjazm z faktu nareszcie skończonego mieszkania nie może przysłonić nam zdroworozsądkowego podejścia.

Deweloperzy mają sporą wprawę w ukrywaniu niedociągnięć i graniu na emocjach tak abyś jak najszybciej podpisał protokół odbioru. To dla nich bardzo wygodne rozwiązanie podpisując odebranie mieszkanie jednocześnie podpisujesz że wszystko jest w należytym porządku i deweloper nie musi nic poprawiać.

Chłodny umysł

Protokół odbioru

Sprawdzony lokal

O nas

W krajach zachodnich między innymi w Niemcy ponad 75% wszystkich nowych mieszkań (w sektorze prywatnym) odbierane są przez specjalistów oraz ekspertów od odbioru nieruchomości. W Norwegii gdzie jest bardzo wysoko świadomość konsumencka normą jest że podczas całej budowy i wykończenia zewnętrzna firma nadzoruje wykonywanie prac w danym lokalu. W Polsce świadomość konsumencka jest na bardzo niskim poziomie szacuje się że w 2018 tylko 16% ankietowanych skorzystało z usług fachowca przy odbiorze nieruchomości a 60% zadeklarowało że w ogóle nie sprawdziło mieszkania przed odebraniem. Te dane są zatrważające ponieważ pokazują że deweloperzy mogą budować niezgodnie ze sztuką bo w najgorszym wypadku tylko 16% będą musieli poprawić.

Deweloperzy bazują na tej zależności i budowy jak najtaniej a nie dobrze.

Krok 1
Oględziny
Krok 2
Protokół powykonawczy
Krok 3
Zalecenia
Zadzwoń do nas
Nawiguj